Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів

Автор: Марченко Любов

Фахівці з кібербезпеки назвали кілька мобільних додатків, які розголошують найбільше даних про своїх користувачів. Лідером серед них виявився  Instagram.

Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів - today.ua

Як з'ясувалося, цей мобільний додаток, яким щомісяця користуються близько мільярда жителів планети, розголошує близько 79% відсотків їхніх даних. Серед них – персональна інформація, інформація про покупки, здійснені конкретним користувачем, історія переглядів та інші дані. Тобто, виходить, що Instagram видає у загальне користування велетенський масив інформації про людей, які, можливо, воліли б, аби про них знали менше.

Ще один мобільний додаток, який направо і наліво роздає дані про своїх користувачів – Facebook. Він готовий передати третім особам 57%  інформації, що стосується людей, які ним користуються. Це також викликає занепокоєння, зважаючи на його популярність.

Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Не гребує розповсюдження даних про своїх користувачів і найпопулярніший відеохостинг YouTube. Він виказує близько 42% інформації про своїх користувачів.

При цьому, як відзначають фахівці, 80% додатків використовують отримані дані користувачів задля того, щоб просунути на ринку свою продукцію. Знаючи, що ви, наприклад, цікавитесь, газовими колонками, вас закидають рекламою газових колонок. Однак не завжди отримані дані про користувача можуть застосовуватись лише з метою просування товару. Очевидно, може бути і більш агресивне використання цієї інформації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому спеціалісти також відзначають додатки, які воліють "тримати язик за зубами" та не розголошувати даних про своїх користувачів. До таких відносяться Skype, Netflix, Clubhouse, Microsoft Teams, а також Telegram  і Signal.

Нагадаємо, український мобільний додаток Reface став найпопулярнішим у світі.