Головні ознаки небезпечних шпигунських програм в смартфоні, які слід негайно видалити

Автор: Шевченко Лилия

Багато користувачів смартфонів і планшетів не здогадуються, що встановлені на їх гаджетах програми шпигують за ними, в будь-який момент можуть відправити особисті дані в руки невідомих людей. А вже що вони будуть робити з цими даними, нікому не відомо.

Головні ознаки небезпечних шпигунських програм в смартфоні, які слід негайно видалити - today.ua

Щоб захистити свій пристрій від подібних софтів і себе від розголошення приватної інформації, необхідно уважно ставитися до всіх програм, встановлених в пам'яті девайса.

Експерти назвали кілька ознак додатків, створених для ведення шпигунської діяльністю по відношенню до тих пристроїв, на яких вони встановлені. Звичайно ж, мова не йде про конспірацію або роботі спецслужб, а й мати справу з самими звичайними рекламними шпигунами теж не дуже приємно.

1. Якщо додаток початок запитувати доступ до даних, які йому насправді не потрібні, то задумайтеся, а чи потрібна така програма вашому смартфону. Наприклад, для роботи ліхтарика не потрібен доступ до карти пам'яті або до відеофайлів.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

2. Велика кількість пунктів в угоді про конфіденційність встановлюваного програми повинно вас насторожити. Це стандартний прийом у більшості розробників шпигунських програм. Тут все просто, для користувача створюють нескінченний перелік пунктів, з яким пропонують ознайомитися і погодитися. Мало хто при установці програм готовий витратити півгодини, а то й більше, щоб вивчити весь список і виділити в ньому головне. Розрахунок на те, що ви облишите і дасте добро, наприклад, на використання ваших даних поза вашого пристрою. Головні ознаки небезпечних шпигунських програм в смартфоні, які слід негайно видалити 3. Дуже уразливі софти, які дозволяють вести відеоконференції. Занадто висока ймовірність, що вашу відеобесіди будуть переглядати невідомі особи за кадром. Рівень надійності шифрування даних поки що кульгає.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

4. За даними експертів, половина всіх додатків, створених на сьогоднішній день для смартфонів і планшетів, передають особисті дані користувачів іншим компаніям. Так що, якщо вам початку попадатися реклама продукції, якої ви цікавитеся, задумайтеся, можливо, один з додатків на вашому гаджеті шпигує за вами і відправляє «маячки» куди треба ...

Дізнайтеся також ТОП-5 китайських смартфонів, які порадують ціною, якістю і відмінним функціоналом.