Today.ua

Як захистити свою sim-карту від шахраїв: поради кіберполіції

Деякі мобільні оператори України відключили послугу електронного перевипуску sim-карт. Зробили вони це після того, як шахраї почали масово перевипускати «сімки» українців, відкривати на них кредити, красти гроші з карток, використовувати особисті дані користувачів в злочинних цілях ... Про те, як не попастися на вудку шахраїв і захистити свою sim-карту від перевипуску, розповіли в кіберполіції України.

Так, для перевипуску sim-карти шахрай повинен отримати доступ до деяких наборів даних, його мета: інформації про власника номера (ім'я, прізвище, рік народження та ін.), а також код, який надсилає оператор стільникового зв'язку на номер телефону клієнта, який замовив послугу. Шахрай телефонує свій потенційній жертві і представляється співробітником мобільного оператора, пропонує підключити якісь супер вигідні і абсолютно безкоштовні послуги або перейти на новий мега крутий тарифний план. Довірливий клієнт викладає шахраєві всю особисту інформацію та називає цифри з СМС-коду. Довірливість і наївність можуть обернутися вельми малоприємними наслідками, особливо, якщо цей номер телефону виявиться ще і фінансовим, прив'язаним до інтернет-банкінгу. Злочинці таким чином легко можуть дістатися до ваших банківських рахунків, телефонної книги, акаунтів в соціальних мережах або особистого листування ...

Крім того, що буде вкрадений номер, шахрай зможе отримати доступ до цілого спектру даними - телефонній книзі, списку sms, акаунтів в соцмережах, електронної поштою і інтернет-банкінгу. Він може спробувати: Ніколи і нікому не давайте sms-паролі від мобільного оператора, якщо номер фінансовий, то зареєструйте sim-карту на свій паспорт або перейдіть на контракт з мобільним оператором.

Нагадаємо, раніше глава Нацбанку попередив українців про нову шахрайську схему. Як захиститися від дії злочинців і зберегти свої гроші?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ