Геолокацію в смартфоні краще вимкнути, якщо ви не хочете потрапити під тотальне стеження

Геолокацію в смартфоні краще вимкнути, якщо ви не хочете потрапити під тотальне стеження - today.ua

Геолокація на телефоні - це, виявляється, не тільки спосіб визначити, де ви знаходитесь, це ще і вичерпна інформація про те, чому ви надаєте перевагу. Отже, якщо ви хочете бодай трохи зберегти своє приватне життя недоторканним, то функцію геолокації на телефоні краще відключити, вважає експерт платформи НАФД "Цифровий громадянин" Володимир Гриценко.

Експерт пояснив, що за допомогою геолокації можна зібрати відомості не тільки про місцезнаходження користувача смартфона, але й про його життєві переваги і смакові пристрасті. Можна також зрозуміти, чим він захоплюється, що має намір купити, куди хоче відправитись у подорож і навіть яка його сексуальна орієнтація.

Геолокацію в смартфоні краще вимкнути, якщо ви не хочете потрапити під тотальне стеження Виявляється, зазвичай до геолокації мають доступ різні додатки, якими ми користуємося. Вони обмінюються між собою інформацією про наші запити і, відповідно, внаслідок цього виходить більш-менш цілісна картина про особу власника смартфона.

В основному, це, звичайно, робиться для того, щоб сформувати список наших рекламних переваг і "підсунути" потрібну рекламу, яка нас може зацікавити.

"Додатки обмінюються інформацією з рекламними  уподобаннями користувача, які формуються, виходячи з інформації з різних джерел, і геолокація в їхньому числі", - пояснив Гриценко.

Тому, якщо ви не хочете настирливої реклами, можете обмежити різним програмам доступ до геолокації. Якщо ж геолокацію вимкнути повністю, то зарядки акумулятора вам вистачить на більш тривалий час.

Правда, у вимкненні цього сервісу закладений і певний ризик. Якщо, наприклад, вас везуть у невідомому напрямку в багажнику чужого автомобіля - із ввімкненою геолокацією у вас залишається шанс, що або поліція, або ваші близькі зможуть простежити вашу траєкторію руху. Втім, нехай краще до цього не доходить.

Нагадаємо, контролювати українців, які перебувають під час карантину на самоізоляції, також можна з функцією геолокації.

ПриватБанк знизив кредитні ставки: нові авто стали доступнішими
ПриватБанк зробив кредити на авто для своїх клієнтів більш доступними. З 22 вересня фінустанова знизила процентну ставку на покупку нового автомобіля ...
Укрпочта, Приватбанк и Ощадбанк будут продавать населению газ: в Нафтогазе готовят нововведение
“Нафтогаз“ планирует продавать газ через отделения “Укрпочты“, ПриватБанка и Ощадбанка. Об этом сообщила директор по взаимодействию с органами государ...
Деякі українці можуть втратити до половини своєї пенсії: ПФУ розповів, хто ці невдахи
В Україні в 2021 році обіцяють тричі підвищувати пенсії. Перше підвищення заплановано з 1 січня, друге - з 1 липня і третє - з 1 грудня. Всі ці етапи ...
Долар раптово подешевшав після тривалого подорожчання: скільки коштує валюта наприкінці тижня
У четвер, 24 вересня, долар вперше за останні півроку впав у ціні. Американська валюта подешевшала на 3 копійки, і на сьогоднішній день долар коштує 2...
“По п'ять тисяч на пенсії“: українців зобов'яжуть погасити борги ПФУ зі своїх зарплат
Дефіцит Пенсійного фонду в 2021 році досягне 203,8 млрд грн. Щоб погасити заборгованість і не залишитися в один прекрасний момент без пенсії, українці...