Комуналка вже стала для багатьох українців непомірною. Людям приходять платіжки із величезними нулями. Однак це не межа, адже в січні знову виростуть платежі за кількома статтями: абонплатою, тарифами на газ і вартістю опалення. Де і скільки доведеться платити, зібрав відомості obozrevatel.
Київ
Володарям столичної однокімнатної квартири (зовсім не елітного планування) площею 37 квадратних метрів доведеться віддати за комуналку 3,2 тисячі гривень. Хоча лише місяць тому вона коштувала 1,9 тисячі гривень.
Чернігів
Така ж приблизно квартира жителям Чернігова обійдеться в 2,4 тисячі гривень. Місяць тому комуналка в ній коштувала 1,7 тисячі.
Житомир
В Житомирі за двокімнатне житло площею 50 квадратних метрів доведеться заплатити 5,4 тисячі гривень. Місяць тому комуналка обійшлася господарям цієї квартири в 2,5 тисячі. Лише за тепло в січні прийшла платіжка на 3,1 тисячі гривень, каже господар квартири.
Тарифи змінилися всюди
Найбільш "вагомий" тариф у комуналці - тариф на тепло. Він виріс на 23 підприємствах, що займаються теплопостачанням. Причому виріс не на якісь там пару-трійку відсотків, а подекуди майже наполовину.
Наприклад, підприємство "Євро-реконструкція", що опалює частину Києва, збільшило тариф відразу на 49,7%. Однак це для нього не межа. На сайті цього ж підприємства "висить" нова запланована вартість тарифу на тепло. Вартість однієї гігакалорії хочуть підвищити з наявних 1341,53 гривні до 1457,10. Правда, НКРЕКУ поки не затвердила цей новий тариф, проте це - питання найближчого часу.
Зростуть тарифи на опалення не лише в столиці, але і в регіонах. Наприклад, підприємство "Тепловик" яке опалює місто Старокостянтинів Хмельницької області, має намір підвищити вартість гігакалорії з 1747 до 2444,4 гривні.
З огляду на те, що для обігріву квартири потрібно приблизно 1,5 гігакалорії, вартість однієї лише платіжки за опалення зросте приблизно на тисячу гривень.
Загалом, власникам багатьох далеко не великих і не престижних квартир тепер доведеться віддавати за комуналку суми, що перевищують мінімальну зарплату (після забраних з неї податків), не кажучи вже про мінімальну пенсію. Це дійсно підходить під визначення "тарифного геноциду".
Нагадаємо, тим часом влада прийняла рішення встановити фіксований тариф на газ, який дорівнюватиме 6,99 гривень за кубометр. Правда, при цьому такий тариф буде діяти лише на період карантину. Після карантину українцям повернуть ринкове ціноутворення.