Шахраї за підробленими документами провертають афери з посилками на “Новій пошті“

"Нова пошта" мимоволі виявилася в епіцентрі маніпуляцій шахраїв, які за допомогою підроблених документів крадуть посилки і виводять великі суми грошей. Про те, як усе відбувається, розповіла прес-служба поштової компанії.

Шахраї за підробленими документами провертають афери з посилками на “Новій пошті“ - today.ua

Шахраї працюють за підробленими документами, які ними купуються на спеціальних торгових майданчиках в darknet. Причому документи ці, як правило, виготовляються на оригінальних крадених бланках паспортів. Тому відрізнити підробку від справжнього паспорта фактично неможливо.

З підробленими паспортами вони приходять на "Нову пошту" і отримують по них посилки. Однак частіше вони використовують іншу схему: замість посилок вони отримують гроші, відправлені післяплатою, діючи нібито від імені відправника грошей і за його дорученням. Тому, крім фальшивих документів, у них також часто є підроблена довіреність від відправника.

Зокрема, шахрая, який мав намір привласнити велику суму грошей, викрили в грудні в одному з київських відділень "Нової пошти". Чоловік намагався скасувати відправку грошей, які були перераховані за товар вартістю в 47 тисяч гривень. При собі у нього був паспорт і довіреність від відправника грошей.

Шахраї за підробленими документами провертають афери з посилками на “Новій пошті“ Єдине, що збентежило працівників "Нової пошти" - надто велика сума грошей, яку чоловік мав намір повернути. Вони, про всяк випадок, зробили запит у свою службу безпеки.

Як з'ясувалося, їхнє відділення - не перше, де шахрай намагався провернути свою схему. До цього він уже намагався те ж саме зробити в інших відділеннях "Нової пошти". Однак його потуги скінчилися невдачею.

Тепер шахраєм займаються слідчі поліції. А "Нова пошта" зуміла не лише зберегти законні гроші свого клієнта, а й свою репутацію надійного поштового сервісу.

Нагадаємо, напередодні нового року Державна митна служба затіяла перевіркупосилок на "Новій пошті". Через це багато поштові відправлення не встигли потрапити в зазначений термін.