Today.ua

Вчені розповіли правду про вплив технології 5G на людський організм

Американські вчені встановили, як впливає технологія 5G на організм людини. Свої досліди вони проводили на рибок даніо, які, як виявилося, на геномномe рівні вельми схожі з людьми.

В Україні ще далеко не скрізь є покриття 4G, у багатьох населених пунктах його просто немає і поки не передбачається. Але прогрес не зупинити, і в ужиток вже просувають високошвидкісну мобільну та інтернет-технологію 5G. Однак у багатьох регіонах земної кулі (а не тільки в Україні) зріє тихий бунт проти нової технології. Стверджують, що нібито вона дуже небезпечна для людського організму. Чого в цьому твердженні більше - достовірного знання, необізнаності, або просто підступів конкурентів - невідомо.

Що стосується обізнаності, то дослідження американських вчених трохи проливають світло на наші знання про технології 5G. Результати дослідів були опубліковані на порталі Health Info. Оскільки рибки даніо на геномному рівні схожі з нами, то можна припустити що й реакція на різні зовнішні подразники у нас і у них буде ідентичною.

Отже, в цьому експерименті, який тривав дві доби, ембріони рибок даніо піддавали радіочастотному випромінюванню 3,5 ГГц. Саме така частота використовується смартфонами, які підтримують формат 5G.

Що ж показали досліди? Вчені не виявили ніякого впливу на розвиток ембріонів: не було відхилень ні в кращий, ні в гірший бік. Єдине, що зафіксував експеримент - деякі відхилення в тесті, що вивчав вплив ембріонів на раптовий звук. Виявилося, що вони стали трохи мляво на нього реагувати. Це побічно може свідчити, що 5G може здійснювати незначний вплив на слух людини. Однак загалом висновок учених про цю технологію позитивний.

"Виходячи з нашого дослідження, ми не думаємо, що 5G-випромінювання настільки шкідливк. Це переважно доброякісна технологія", - написали експериментатори у своєму звіті.

Нагадаємо, експерти розвіяли міф про те, що 100% -а зарядка скорочує термін служби смартфона. Вони довели, що при повній і неповній зарядці смартфон служить приблизно однаковий термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ