Viber відхрестився від співпраці зі спецслужбами

Viber ніколи не співпрацював зі спецслужбами і не збирав дані про своїх користувачів. Крім того вся інформація, яка через нього передається, не може бити зчитана ані третіми особами, ані самим співробітниками Viber - в месенджері використовується наскрізне шифрування, яке виключає несанкціоноване зчитування даних. Найпопулярніший серед українців месенджер відхрестився від роботи на спецслужби.

Viber відхрестився від співпраці зі спецслужбами - today.ua

Тим самим Viber спростував звинувачення у співпраці зі спецслужбами, які прозвучали на його адресу в парламентському комітеті цифрової трансформації. Заступник голови комітету Олександр Федієнко заявив, що і сам Viber - це месенджер, розроблений за завданням спецслужб чи то Ізраїлю, то чи Білорусі.

Всі звинувачення на свою адресу Viber рішуче відкидає. У компанії відзначили, що застосовують при передачі інформації наскрізне шифрування. Вся вхідна інформація автоматично шифрується, і ключі до її дешифрування є лише у відправника та одержувача інформації.

"Ці ключі кодування і декодування генеруються тільки на пристроях відправника і одержувача, тому ні в кого, навіть у серверів Viber, немає доступу до змісту повідомлень", - пояснили у Viber.

Viber відхрестився від співпраці зі спецслужбами Таким чином, ніхто не може її зчитати - хіба що фізично, якщо скористається комп'ютером відправника або одержувача.

"Наскрізне шифрування гарантує, що ніхто не зможе прослухати, прочитати або переглянути повідомлення - хіба що фізично через ваш пристрій", - роз'яснили в компанії.

Що ж стосується історії створення самого месенджера, то вона виявилася зовсім романтичною і ніяк не пов'язаною з роботою на спецслужби. Виявляється, Viber був створений 10 років тому невеликою групою друзів-однодумців, "щоби зберегти кохання однієї пари". За допомогою створеного каналу спілкування вони хотіли допомогти їм в "коханні на відстані".

Нагадаємо, не так давно Viber похвалився тим, що на відміну від інших месенджерів, для нього міркування приватності залишаються головними. Тому всі його користувачі можуть бути певні: ніхто не дізнається і не видасть їхні таємниці, якими вони обмінюються з друзями.

ДЖЕРЕЛОubr.ua
Руслана розповіла про свій стан після щеплення від коронавіруса
Руслана Лижичко разом з іншими публічними українцями 4 березня в прямому ефірі вакцинувалася від коронавіруса. Це було зроблено для того, щоб підвищит...
Масляна обійдеться недешево: економісти підрахували, як зросла вартість млинців
В Україні упродовж десяти років вартість млинців зросла вчетверо. Таку невтішну статистику видали спеціалісти, що спеціально порахували вартість смачн...
Яскраві ідеї манікюру на весну 2021: у тренді лаванда і пурпур
Манікюр навесні 2021 року має бути яскравим. Одним з найбільш трендових кольорів сезону буде фіолетовий. Досить підібрати для себе правильний тон і ва...
Григорій Решетник розповів про кризу у стосунках з дружиною після народження сина
Григорій Решетник вже десять років перебуває у шлюбі зі своєю дружиною Христиною, з якою вони разом виховують трьох синів. Ведучий “Холостяка“ зізнаєт...
Стало відомо, які тарифи на газ готують українцям із травня
Квітень українці проживуть із ринковими тарифами на газ. А з травня мають бути встановлені нові ціни. Усі постачальники газу повинні запропонувати спо...