Viber відхрестився від співпраці зі спецслужбами

Viber ніколи не співпрацював зі спецслужбами і не збирав дані про своїх користувачів. Крім того вся інформація, яка через нього передається, не може бити зчитана ані третіми особами, ані самим співробітниками Viber - в месенджері використовується наскрізне шифрування, яке виключає несанкціоноване зчитування даних. Найпопулярніший серед українців месенджер відхрестився від роботи на спецслужби.

Viber відхрестився від співпраці зі спецслужбами - today.ua

Тим самим Viber спростував звинувачення у співпраці зі спецслужбами, які прозвучали на його адресу в парламентському комітеті цифрової трансформації. Заступник голови комітету Олександр Федієнко заявив, що і сам Viber - це месенджер, розроблений за завданням спецслужб чи то Ізраїлю, то чи Білорусі.

Всі звинувачення на свою адресу Viber рішуче відкидає. У компанії відзначили, що застосовують при передачі інформації наскрізне шифрування. Вся вхідна інформація автоматично шифрується, і ключі до її дешифрування є лише у відправника та одержувача інформації.

"Ці ключі кодування і декодування генеруються тільки на пристроях відправника і одержувача, тому ні в кого, навіть у серверів Viber, немає доступу до змісту повідомлень", - пояснили у Viber.

Viber відхрестився від співпраці зі спецслужбами Таким чином, ніхто не може її зчитати - хіба що фізично, якщо скористається комп'ютером відправника або одержувача.

"Наскрізне шифрування гарантує, що ніхто не зможе прослухати, прочитати або переглянути повідомлення - хіба що фізично через ваш пристрій", - роз'яснили в компанії.

Що ж стосується історії створення самого месенджера, то вона виявилася зовсім романтичною і ніяк не пов'язаною з роботою на спецслужби. Виявляється, Viber був створений 10 років тому невеликою групою друзів-однодумців, "щоби зберегти кохання однієї пари". За допомогою створеного каналу спілкування вони хотіли допомогти їм в "коханні на відстані".

Нагадаємо, не так давно Viber похвалився тим, що на відміну від інших месенджерів, для нього міркування приватності залишаються головними. Тому всі його користувачі можуть бути певні: ніхто не дізнається і не видасть їхні таємниці, якими вони обмінюються з друзями.

ДЖЕРЕЛОubr.ua
Xiaomi представила новий планшет з топовими характеристиками
Xiaomi презентувала новий планшет Mi Pad 5, який ще не надійшов у продаж, але з його характеристиками може ознайомитися кожен бажаючий. Планшет Xia...
Оля Полякова зворушливо привітала жінок з Днем матері
Оля Полякова привітала всіх мам з їх святом, яке цього року відзначається 9 травня. Традиційно День мами святкується у другу неділю травня. Артистка н...
Три знаки Зодіаку, які швидко відпускають образи і прощають зраду
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, хто швидко відпускає старі образи і продовжує жити далі, не озираючись назад. Якщо ви зробили боляче Овну, Стрільцю аб...
В Україні почали оформляти субсидії по-новому: хто втратить допомогу від держави
В Україні з 1 травня стартувало переоформлення субсидій. Претенденти на державну допомогу мають заново подати заяви і декларації про доходи та витрати...
Слава Камінська втратила батька: співачка розповіла про горе в сім'ї
Екс-учасниця гурту “НеАнгели“ Слава Камінська днями повідомила про смерть свого батька - Віталія Кузнєцова. На своїй сторінці в Instagram артистка роз...