Оператор мобільного зв'язку Vodafone Україна попереджає своїх клієнтів про шахраїв, які намагаються, і доволі успішно, виманити у людей гроші по телефону. Причому, в період локдауна, як це вже показав весняний досвід, шахраї особливо активізуються. Компанія склала ТОП-5 актуальних способів телефонного шахрайства.
Телефонні аферисти, пишуть у прес-службі Vodafone, використовують як уже давно апробовані і безвідмовні схеми обману, так і актуальні - у зв'язку з коронавірусом. Втім, механізм виманювання грошей залишається колишнім, змінюється лише "легенда", яку використовують аферисти.
Отже, які ж ці п'ять схем, найбільш часто використовувані шахраями
1)На ваш телефонний номер приходить SMS-повідомлення про списання грошей із банківської карти. При цьому ви ніяких транзакцій не здійснювали, і грошей з вас списувати немає за що. Причому текст повідомлення приходить відразу з номером служби підтримки. Шахраї розраховують, що ви зателефонуєте на цей номер, аби з'ясувати, за що з вас списані гроші. У багатьох випадках, каужуть у Vodafone, це спрацьовує: клієнт телефонує.
А далі - справа віртуозності шахрая, який опиниться на іншому кінці "дроту". Він постарається у вас випитати номер карти, дату випуску і код CVV (CVC).
На що Vodafone радить звернути увагу
Повідомлення надіслане зі звичайного номера телефону. При цьому банк зазвичай відправляє зі своїх номерів. Крім того, повідомлення може містити граматичні помилки (ну, це якщо шахраї погано вчили в школі граматику).
2)На телефон клієнта приходить SMS про те, що його банківська карта заблокована. Тут же дається номер служби підтримки. Ви робите дзвінок на цей номер. І далі все йде за накатаною схемою.
Зверніть увагу
Банківські службовці не мають права випитувати у вас номер картки, дату і код CVV (CVC). До того ж, у вас є кілька способів перевірити інформацію, чи дійсно ваша карта заблокована. Найпростіше - зателефонувати в call-центр банку (його номер є на кожній картці), радять у Vodafone.
Згадайте!
У жодних розіграшах ви не брали участь. І друге: зазвичай переможцям конкурсів телефонують, а не надсилають SMS, попереджають у Vodafone. І третє: невже ви думаєте, що хтось дійсно буде когось розшукувати, щоби вручити йому ключі від заповітних квадратних метрів або автомобіля? Ну тоді ви гідні захоплення хоча б за те, що ще не втратили віру в людство. Тільки ось шахраям давати такі приводи для захоплення не варто.
4)"Коронавірусних схема". Шахраї прикидаються медичними працівниками, які телефонують вам від імені близької людини, що знаходиться в біді. Ваш родич чи друг дуже хворий на коронавірус, і йому терміново потрібні ліки. Гроші слід негайно переказати на вказаний рахунок.
Є ще одна варіація цієї теми, діляться досвідом спеціалісти компанії Vodafone. Людину звинувачують в тому, що вона порушила карантин, і вимагають негайно сплатити штраф.
У другому випадку взагалі говорити немає про що: відразу посилайте їх "лісом". У першому - людині, яку застали зненацька (а телефонують зазвичай серед ночі), зорієнтуватися важко. І все ж, візьміть паузу в розмові і зателефонуйте або "хворому", або тому, хто знаходиться з ним поруч. Зазвичай в цьому випадку медикі- "доброзичливці" тут же випаровуються.
5) Ще одна "коронавірусна" тема - це продаж медичних масок, препарату для щеплення від COVID-19 або навіть медичних довідок із потрібним вам результатом тесту на коронавірус (або позитивним, або негативним). За "послуги" продавець вимагає або повну, або часткову передоплату.
Звичайно, переказавши гроші бозна кому на карту, ви не отримаєте нічого: ні своїх грошей назад, ні обіцяного товару.
Запам'ятайте!
Ніхто ніяких вакцин від коронавірусу "з-під поли" не продає. Їх просто немає у вільному продажу. До того ж, передоплату за товар ніхто, як правило, не вимагає, та й потрібні довідки вам "заочно" не продадуть.
При цьому компанія Vodafone підкреслює, що її персонал методично намагається захистити своїх клієнтів від аферистів. Компанія навіть розробила свої схеми захисту від інтернет-шахраїв. Вона пропонує банкам власний продукт, розроблений на основі аналітики, який допоможе банкірам захистити своїх клієнтів - антіфрод сервіс "IMSI Check".
Нагадаємо, компанія Vodafone пропонує своїм клієнтам підключити акцію "З Vodafone всі свої", за якою клієнтам до кінця зими надається безлімітний мобільний зв'язок не тільки на внутрішні номери, але і на номери інших мобільних операторів.