Тим часом, як біткоїн демонструє безпрецедентне зростання і нестримно додає в ціні, у світі вже безповоротно втрачено близько 4 мільйонів біткоїнів, які ніколи не будуть виплачені готівкою. У долаах сума втраченого на сьогодні становить близько 140 мільярдів.
Втрачені біткоїни ніхто не крав, бо це неможливо, і ніхто не наклав на них загребущу руку. В тому, що вони пропали, винні самі їхні власники. За інформацією, оприлюдненою New York Times, 3 700 000, або близько 20% від усіх, існуючих в світі біткоїнів (наразі їх у світі налічується 18,5 мільйона), знаходяться на електронних гаманцях, до яких втрачено доступ.
Видання зібрало історії декяких людей, які могли стати доларовими мільйонерами, але не стали ними лише через власну легковажність.
Бред Ясар, підприємець із Лос-Анджелеса
У чоловіка в електронному гаманці зберігаються тисячі біткоїнів, які зараз можна було би конвертувати в мільйони доларів. Вони зберігаються на кількох жорстких дисках. Але чоловік давно втратив паролі від гаманців, які свого часу не спромігся надійно зберегти.
"Протягом кількох років я витратив сотні годин, намагаючись увійти в свої гаманці, але все виявилось марним", - признається чоловік.
Стефан Томас, програміст із Сан-Франциско
В його електронному гаманці зараз знаходиться 7002 біткоїни. Однак чоловік записав пароль до нього на клаптику паперу, який давно загубився. Загалом власник цифрового гаманця має десять спроб на те, щоб увійти до нього. Після десятої спроби гаманець блокується назавжди, і в нього вже не увійде ніхто й ніколи. Томас використав уже вісім спроб.
Чоловік прокрутив у голові десятки різних комбінацій, які він міг би десять років тому застосувати до своєї скриньки з біткоїнами. Але жодна комюбінація не підійшла. А спроб зосталось у нього лише дві. Якби Стефан міг сьогодні отримати доступ до гаманця, він став би власником 220 мільйонів доларів.
Джеймс Хауеллс із Британії
Британець у 2017 році викидав у сміття відпрацьований жорсткий диск із компютера. Однак щось там наплутав і викинув диск, на якому були його біткоїни. Коли чоловік схаменувся, було вже надто пізно: його біткоїни вже десь лежали на міському звалищі під грудою непотребу.
Хауеллс звернувся до міської влади із проханням дозволити йому розкопати звалище. Однак муніципалітет такого дозволу не дав. На той час втрачені ним гроші становили 127 мільйонів доларів. Тепер, звісно, це була би ще більша сума.
Габріель Ебеда, бізнесмен з Барбадосу
Габріель мав 800 біткоїнів, які втратив після того, як колега відформатував ноутбук, на якому зберігався пароль від гаманця.
Тепер усі ці паролі більше ніде не можна дізнатись і не можна відновити. Абсолютна конфіденційність закладена в самих принципах існування криптовалюти. Таким чином, усі ці власники 4 мільйонів біткоїнів втратили свої гроші безповоротно.
Нагадаємо, американський фіннагляд попередив співвітчизників щодо ненадійності криптовалют. Там заявляють, що біткоїн може луснути, мов мильна бульбашка.