Розенко розповів, що потрібно робити з новими тарифами на газ

Автор: Марченко Любов

Колишній віце-прем'єр Павло Розенко поділився в ефірі телеканалу "Україна 24" своїми міркуваннями, як допомогти українцям пережити ціновий удар від нових тарифів на газ. Він вважає, що потрібно збільшувати частку субсидій в оплаті комунальних послуг.

Розенко розповів, що потрібно робити з новими тарифами на газ - today.ua

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає, що держава звалила на плечі українців непомірний тягар від нових тарифів на комунальні послуги і, зокрема, тарифу на газ. Колишній віце-прем'єр показує на своєму прикладі, як підвищилася плата за комунальні послуги у порівнянні з минулим роком. Вона виросла на 40%. Звичайно, далеко не всі українські родини в змозі тримати такий ціновий удар.

Розенко розділяє цю проблему на дві складові

З одного боку, тарифи на газ зросли невиправдано високо. Звичайно, їхнє зростання було неминучим, проте не настільки, як їх підвищили, вважає колишній чиновник.

З іншого боку, скорочено програму субсидування населення. Тобто, тарифи зросли, а субсидії при цьому стали меншими. Розенко розповів, що потрібно робити з новими тарифами на газ

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

"Наскільки я пам'ятаю, в 2015 і 2016 роках такого шоку не було, хоча тарифи росли і тоді. Просто в ті роки вдалося лібералізувати систему субсидій. Були створені розумні нормативи, і у нас під системою субсидій максимально було 7,5 мільйона домогосподарств", - каже Павло Розенко.

При цьому зараз субсидії невиправдано скоротили, вважає колишній віце-прем'єр. Так, якщо за підсумками минулого року розмір субсидії на житлово-комунальні послуги становив у середньому 1300-1400 гривень на сім'ю, то в цьому році він скоротився до 800-900 гривень. А тарифи на все, і особливо тарифи на газ, зросли.

До того ж, погіршує ситуацію також епідемія коронавірусу. Через локдауни доходи в людей не ростуть, а в багатьох і зовсім скорочуються. Все це у сукупності - тарифи, що зросли, скорочення доходів і скорочення субсидії, вдарило майже по кожній українській родині.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Павло Розенко дає свій рецепт порятунку від підвищених тарифів на газ

"Варто повернутися до тієї програми надання субсидій, яка діяла в 2015 і 2016 роках ... Криза соціальної сфери має на увазі повернення розширених нормативів для розрахунку субсидій", - говорить колишній віце-прем'єр.

Нагадаємо, при цьому споживачів ще й змушують платити за більший обсяг газу, ніж показує лічильник. Постачальники газу при формуванні платіжок застосовують так звані температурні коефіцієнти, з якими рахується більша витрата газу.